Z przyjemnością informujemy, że Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan został sygnatariuszem Green Pledge, inicjatywy zapoczątkowanej przez Campaign for Greener Arbitrations (CGA).

Głównym celem kampanii jest zmniejszenie szkodliwego wpływu arbitrażu na środowisko naturalne, jak również podniesienie świadomości na temat tego, jak duże ilości śladu węglowego pozostają w środowisku w związku ze wszelkimi działaniami związanymi z prowadzeniem postępowań arbitrażowych. W ramach kampanii promowane są więc praktyki związane z takim zarządzaniem postępowaniami arbitrażowymi, aby w maksymalnym stopniu zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Wśród głównych założeń kampanii są, m. in.:

  • zachęcanie do wymiany korespondencji prowadzonej w toku postępowań arbitrażowych głównie drogą elektroniczną;
  • zachęcanie uczestników postępowania arbitrażowego do korzystania z urządzeń do wideokonferencji, jako alternatywy dla podróży; jak również
  • unikanie drukowania dokumentów oraz korzystanie – w miarę możliwości – wyłącznie z elektronicznych (a nie papierowych) kopii dokumentów.

Więcej o The Green Pledge oraz szeregu działań mających na celu zmniejszenie śladu węglowego międzynarodowej społeczności arbitrażowej znajduje się na stronie: www.greenerarbitrations.com

Dodaj komentarz

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.