Szanowni Państwo,

W dniu 14 maja 2024 roku Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na rekomendację Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara oraz po konsultacji z profesorem Markiem Safjanem – Przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego – ogłosił skład nowej Komisji.

Nominacje do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego otrzymali między innymi: Prof. uczelni dr hab. Marcin Asłanowicz – Prezes Sądu SKAL oraz Prof. dr hab. Wojciech Jerzy Kocot, Prof. dr hab. Piotr Machnikowski, adw. Maciej Ślusarek, którzy znajdują się na liście arbitrów rekomendowanych SAKL.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego to istotny organ, który ma za zadanie rozwój i doskonalenie prawa cywilnego poprzez opracowywanie propozycji zmian legislacyjnych, opartych na szerokich konsultacjach oraz solidnej analizie prawniczej i społecznej.

Lista wszystkich nominowanych osób znajduje się tutaj

Dodaj komentarz

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.